“YALNIZ DEĞİLSİNİZ” PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLANDI.
 
İlçemizde ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli vatandaşlarımız, Kaymakamlığımız tarafından başlatılan "Yalnız Değilsiniz" sloganı ile hayata gülümsüyor.
 
İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Fon Kurulu tarafından uygun görülen, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın evlerinin ve eşyalarının temizliğini konu alan "Yalnız Değilsiniz" isimli sosyal hizmet projesinin faaliyetlerine Ağustos ayı itibarıyla başladı.
 
Proje kapsamında istihdam edilen personeller tarafından, yardıma muhtaç yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza çeşitli hizmetlerin sunulacağı projenin amacını, kendi bulundukları sosyal çevrelerinden ayrılmadan, tek başına gideremedikleri ihtiyaçlarının çeşitli hizmetlerle desteklenerek, sağlıklı bir ev ortamı ve gerekli moral desteğini sağlamak oluşturuyor.
 
Yaygınlaştırılması ve devam ettirilebilmesi ancak yardım ve desteklerin devamlılığı ile mümkün olan bu ve buna benzer sosyal hizmetler, SYGM kaynak tahsislerinin ve vakfımız yardımlarının devamlılığı ile önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesi planlanıyor.